Azerbaijan Best Managed Companies 2022
Otuz ilə yaxın 36 ölkədə uğurla keçirilən Best Managed Companies layihəsi bu il ilk dəfə Deloitte Azərbaycan şirkəti tərəfindən ölkəmizdə təşkil olunub. Best Managed Companies müsabiqəsinin məqsədi fərqlənən özəl müəssisələri tanıtmaq və onların gələcəyin formalaşdırılmasına dair səylərini dəstəkləməkdir. Müsabiqə proqramı təşkilatların idarəetmə üsulları, bacarıq və təcrübələrini qiymətləndirməyə kömək edir.
Böyük məmnunluq hissi ilə bildirmək istəyirik ki, “METAK” şirkəti Azerbaijan Best Managed Companies 2022 müsabiqəsinin qalibi seçilmişdir.

Azerbaijan Best Managed Companies 2022
Best Managed Companies is a project successfully held in 36 countries for almost 30 years. This year it was organised for the first time in our country by Deloitte Azerbaijan. The Best Managed Companies contest aims to promote private companies in support of their endeavours to shape the future. Thanks to the contest programme, it is possible to evaluate the management methods, skills and practices of various organisations.
We are pleased to announce that METAK has been selected as the winner of Azerbaijan Best Managed Companies 2022.