Cənab Prezident Balaxanı SP-ki METAK zavodumunun açılış mərasimində
22 sentyabr 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin iştirakı ilə Balaxanı Sənaye Parkının açılış mərasimi keçirilmişdir
Parkın idarəedici təşkilatı “Təmiz Şəhər” Açıq Səhmdar Cəmiyyətidir.
Ərazisi 8,3 hektar təşkil edən Balaxanı Sənaye Parkında digər rezidentlərlə yanaşı METAK MMC-nin də zavodu fəaliyyətə başlamışdır. Burada “Təmiz Şəhər” layihəsi çərçivəsində toplanılan tullantı kağızından meyvə altlıqlarının (alveol) və karton qutuların istehsalı, ikinci əl xammaldan müxtəlif təyinatlı taraların hazırlanması həyata keçiriləcək. Hal-hazırda zavodda 20 nəfər işçi çalışır. Gələcəkdə daha çox iş yerlərinin açılması gözlənilir. Qeyd etmək lazımdır ki, Sənaye Parkı bütün zəruri infrastrukturla təmin olunub: Kommunal xidmətlər - elektrik, su, kanalizasiya, qaz və istilik təchizatı, tullantıların toplanması və daşınması, telefon xətti, ADSL internet bağlantısı; Daxili xidmətlər - yük maşını üçün tərəzi, anbar, təmir emalatxanası, inzibati bina (ofis), əməliyyat binası (yeməkxana, duş kabinləri, soyunma-geyinmə otağı və sair), birmərtəbəli istehsal binaları; Ümumi xidmətlər - avtobus xidməti, avtomobil dayanacağı, hasarlanmış ərazi, təhlükəsizlik və mühafizə (yanğından mühafizə sistemi də daxil olmaqla), müntəzəm ekoloji monitorinq.

Президент Азербайджана принял участие на церемонии открытия завода «МЕТАК» в ПП «Балаханы»
22 сентября 2017 года состоялась церемония открытия промышленного парка «Балаханы» с участием президента Азербайджанской Республики
Управляющей организацией парка является ОАО «Təmiz Şəhər».
Наряду с другими резидентами ПП «Балаханы», площадь которого составляет 8,3 га, в парке начал работу завод ООО «МЕТАК». Здесь будет осуществляться производство фруктовых лотков и картонных коробок из макулатуры, собранной в рамках проекта «Чистый город», а также заготовка тары различного назначения из вторичного сырья. В настоящее время на заводе работает 20 человек. Ожидается, что в будущем тут откроется ещё больше рабочих мест. Промышленный парк обеспечен всей необходимой инфраструктурой, включая коммунальные услуги (электричество, вода, канализация, газо- и теплоснабжение, сбор и вывоз мусора, телефонная и интернет-связь через ADSL), внутренние службы (весы для грузовых автомобилей, склад, ремонтная мастерская, административное здание, операционный корпус со столовой, душевыми кабинами, раздевалками и т. д., одноэтажные производственные корпуса), общие услуги (автобусное сообщение, автостоянка, огороженная территория, охрана и безопасность (в том числе противопожарная система), регулярный экологический мониторинг).