Cənab Prezident Neftçala SM-dəki yeni zavodumuzu işə saldı!
24 sentyabr 2017-ci il tarixində Azərbaycanda ilk sənaye məhəlləsi olan Neftçala Sənaye Məhəlləsi istifadəyə verilmişdir
Açılış mərasimi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin iştirakı ilə METAK zavodunun ərazisində baş tutmuşdur. Respublika Prezidentinin təşəbbüsü ilə yaradılan və 10 hektar ərazidə yerləşən Neftçala Sənaye Məhəlləsində hazırda 9 iştirakçı qeydiyyatdan keçmişdir: METAK MMC, Azevrocar MMC, Kəhf MMC, Gilan PİVOT MMC, Toğrul-2008 MMC, Providence Limited MMC, Azproduct MMC, Sun Rise Production MMC, Petroqeoaz MMC.
İyirmi ildir fəaliyyət göstərən METAK MMC-nin Neftçala Sənaye Məhəlləsində yaratdığı müəssisənin injeksiya apparatında ilkin xammalan plastik məmulatlar, o cümlədən kənd təsərrüfatı təyinatlı iri həcmli plastic yeşiklər istehsal ediləcək. Müəssisənin məhsulları daxili bazarda, xüsusilə kənd təsərrüfatında qablaşdırmaya olan tələbatın ödənilməsində əhəmiyyətli rol oynayacaq. Gələcəkdə burada yeni istehsalat xəttlərinin yaradılması nəzərdə tutulub. Sənaye məhəllələrinin yaradılması kiçik və orta sahibkarlığa dəstək olmaqla yanaşı yeni iş yerlərinin yaradılmasına güclü təkan verəcək.
Hal-hazırda zavodda 12 nəfər işçi çalışır, ən yaxın zamanda bu rəqəmin artması gözlənilir. Belə sənaye məhəllələri həm də regionlarda sənaye sahələrinin mərkəzləşməsini, daha səmərəli fəaliyyət göstərmələrini, yeni müəssisələrin yaradılmasını və müəssisələrarası əməkdaşlığı təşviq edir. Neftçala Sənaye Məhəlləsindəki bütün qonşularımızı bir daha təbrik edir, yeni layihələrinin uğurlu olmasını arzu edirik.

Господин Президент запустил наш новый завод в ПК «Нефтчала»!
24 сентября 2017 года был сдан в эксплуатацию первый промышленный квартал в Азербайджане ПК «Нефтчала».
Церемония открытия квартала состоялась на территории завода «МЕТАК» при участии президента Азербайджанской Республики.
В настоящее время в ПК «Нефтчала», созданном по инициативе президента республики и расположенном на площади 10 га, зарегистрировано 9 участников: ООО «МЕТАК», ООО «Azevrocar», ООО «Kəhf», ООО «Gilan PİVOT», ООО «Toğrul-2008», ООО «Providence Limited», ООО «Azproduct», ООО «Sun Rise Production», ООО «Petrogeoaz».
На инъекционном аппарате предприятия, созданного ООО «МЕТАК» в ПК «Нефтчала», будут производиться пластиковые изделия из первичного сырья, в том числе крупногабаритные пластиковые ящики сельскохозяйственного назначения. Продукция компании будет играть важную роль в обеспечении спроса на упаковочные материалы на внутреннем рынке, особенно в сельском хозяйстве. В дальнейшем здесь планируется создание новых производственных линий. Создание промышленных кварталов окажет поддержку малым и средним предприятиям и даст мощный толчок созданию новых рабочих мест.
В настоящее время на заводе работает 12 человек, и в ближайшее время ожидается увеличение этого числа. Благодаря таким промышленным кварталам происходит централизация производств в регионах, улучшается эффективность их работы, стимулируется создание новых предприятий и сотрудничество между предприятиями. Мы ещё раз поздравляем наших соседей по ПК «Нефтчала» и желаем им успехов в новых проектах.