Finiş xəttini keçən ilk min nəfər sırasında METAK komandasından 22 iştirakçısı yer almışdır
"Küləyə qalib gəl!" şüarı ilə keçirilən marafonun məqsədi Azərbaycanda idmanın inkişafına dəstək göstərmək, sağlam həyat tərzini təbliğ etmək, insanları xeyirxah amallar ətrafında bir araya gətirməkdir.
Marafonda iştirak üçün bu dəfə 22320 şəxs qediyyatdan keçmişdir. Marafonda dövlət rəsmiləri, ictimai-siyasi xadimlər, tanınmış mədəniyyət və incəsənət adamları, habelə xarici qonaqla iştirak etmişdir. Eyni zamanda müxtəlif təşkilat və şirkətlərin təmsilçiləri korporativ iştirakçı kimi qeydiyyatdan keçmişlər.
Yüksək komanda ruhu ilə fərqlənən METAK şirkəti də “Bakı Marafonu-2019”-da iştirak etmişdir. Bu dəfə şirkətimizin 31 əməkdaşı “küləyə qalib gəlmək” qərarında idilər. Finiş xəttini keçən ilk min nəfər sırasında METAK komandasından 22 iştirakçısı yer almışdır. «Run for METAK!» şüarı altında yarışda iştirak edən komandamızın şəxsi rekordu 1 saat 42 dəqiqə 12 saniyə təşkil etmişdir.
Bütün iştirakçılarımıza təşəkkür edirik; sizinlə qürur duyuruq!
Qeyd edək ki, “Küləyə qalib gəl!” şüarı altında artıq dördüncü ildir təşkil olunan marafon Dövlət Bayrağı Meydanından start götürərək, Bakı Olimpiya Stadionunadək 21 kilometr məsafəni əhatə edir.

«METAK» принял участие в забеге «Бакинский марафон-2019»
Цель марафона, проходящего под лозунгом «Одолей ветер!», — поддержать развитие спорта в Азербайджане, пропагандировать здоровый образ жизни, сплотить людей вокруг благих дел.
На этот раз для участия в соревновании зарегистрировались 22320 человек. В нём также приняли участие государственные, общественные и политические деятели, известные представители культуры и искусства, а также зарубежные гости. Представители различных организаций и компаний зарегистрировались в качестве корпоративных участников мероприятия.
Компания «METAK», всегда отличающаяся высоким командным духом, также приняла участие в «Бакинском марафоне-2019». На этот раз одолеть ветер решил 31 сотрудник нашей компании. 22 участника нашей команды вошли в число первой тысячи человек, пересёкших финишную черту. Личный рекорд команды «МЕТАК», участвовавшей в соревновании под девизом «Беги за МЕТАК!», составил 1 час 42 минуты 12 секунд.
Мы благодарим всех наших участников и гордимся ими!
Отметим, что марафон, организуемый под девизом «Одолей ветер!», проходит уже четвёртый год подряд и стартует от Площади Государственного флага, заканчиваясь через 21 километр у Бакинского олимпийского стадиона.