METAK istiqrazları üzrə ilk ödənişlər həyata keçirilib!
Aprelin 30-da istiqraz sahibləri ilk faiz ödənişi olaraq 70 min manat qazanıblar. Faiz ödənişi üçün pullar Milli Depozit Mərkəzinin (MDM) Mərkəzi Bankdakı hesabına ödənilib
Xatırdladaq ki, METAK-ın ilk istiqrazı üzrə faizlər hər rüb olmaqla 3 aydan bir ödənilir. Növbəti faiz ödənişləri iyulun 29-da, oktyabrın 29-da və yanvarın 29-da həyata keçiriləcək.
May ayında isə METAK-ın ikinci istiqrazları üzrə faizlər ödəniləcək. İkinci istiqraz partiyasının məbləği 3 milyon manat, müddəti 1 il, illik gəlirliyi isə 12% idi. Şərtlərə görə, bu istiqrazların faiz gəlirləri hər ayın 19-da ödəniləcək. Hər ödəniş zamanı istiqraz sahiblərinə ümumilikdə 29 589 manat vəsait (qiyməti 1000 manat olan hər istiqraza 9,86 manat olmaq şərtilə) ödəniləcək. Bu istiqrazlar üzrə faizlər mayın 19-da, iyunun 19-da və sair bu qayda ilə həyata keçiriləcək.

On April 30, the holders of the METAK bonds received a total of ₼70,000 as the first interest payment. The amount was transferred to the account of the National Depository Center (NDC) of the Central Bank of Azerbaijan
Interest payment on the first METAK bonds are paid quarterly, i.e. every 3 months. The next payment will be made on the 29th day of July, October and January, respectively.
Interest on the second METAK bonds will be paid in May. The amount of the second payment reached ₼3m during a year, with the 12% annual rate of return. According to terms, interest on these bonds will be paid on the 19th day of each month. The total amount of each such payment to bondholders will be ₼29,589 (₼9.86 paid for each bond with a face value of ₼1,000). Interest on these bonds will be paid on the 19th day of May, June, etc