“METAK” məzun-karyera sərgilərinin iştirakçısıdır
İnsan Resursları departamentinin İşə qəbul və karyera planlaması şöbəsi aprelin 26-da Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU), mayın 6-da ADA universitetində, mayın 21-də isə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) keçirilmiş məzun-karyera sərgilərində iştirak etmişdir. Qeyd edək ki, şirkətimizin stendi tələbələrin böyük marağına səbəb olmuşdur. Müxtəlif ixtisaslar üzrə (informasiya texnologiyaları, proqlamlaşdırma, mexanika, avtomatika, kimya mühəndisliyi və s.) təhsil alan və təhsilini bitirmək üzrə olan tələbələr şirkətimizdə iş və təcrübə proqramları imkanları ilə maraqlanmışlar. Sərgi zamanı əməkdaşlarımız şirkətin fəaliyyəti, əsas dəyərləri və işə qəbul qaydaları barədə tələbələrə ətraflı məlumat vermişlər.
Həmçinin hal-hazırda ADNSU-nin “Mexanika mühəndisliyi” fakültəsinin 14 tələbəsi, və 8 saylı Bakı Peşə Liseyinin 5 tələbəsi şirkətimizdə istehsalat təcrübəsi keçməkdədir.

METAK takes part in job fairs for university graduates
Recruiting and Career Planning Department under METAK’s Human Resources Unit joined several job fairs for students and graduates held in Azerbaijan Architecture and Construction University (AzACU) on April 26, in ADA University on May 6 and in Azerbaijan State University of Oil and Industry (ASOPU) on May 21. Students have shown great interest in the stand of our company. Students currently studying various university disciplines (information technology, programming, mechanics, automation, chemical engineering, etc.) have demonstrated an interest in employment opportunities and internship programmes in our company. Our employees have provided students with comprehensive information about METAK's activities and core values, as well as employment opportunities.
Currently 14 students from ASOPU’s Department of Mechanical Engineering and 5 students from Baku Professional Lyceum No.8 are undergoing internships in our company.