“METAK” məzun-karyera sərgilərinin iştirakçısıdır
İnsan Resursları departamentinin İşə qəbul və karyera planlaması şöbəsi aprelin 26-da Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU), mayın 6-da ADA universitetində, mayın 21-də isə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) keçirilmiş məzun-karyera sərgilərində iştirak etmişdir. Qeyd edək ki, şirkətimizin stendi tələbələrin böyük marağına səbəb olmuşdur. Müxtəlif ixtisaslar üzrə (informasiya texnologiyaları, proqlamlaşdırma, mexanika, avtomatika, kimya mühəndisliyi və s.) təhsil alan və təhsilini bitirmək üzrə olan tələbələr şirkətimizdə iş və təcrübə proqramları imkanları ilə maraqlanmışlar. Sərgi zamanı əməkdaşlarımız şirkətin fəaliyyəti, əsas dəyərləri və işə qəbul qaydaları barədə tələbələrə ətraflı məlumat vermişlər.
Həmçinin hal-hazırda ADNSU-nin “Mexanika mühəndisliyi” fakültəsinin 14 tələbəsi, və 8 saylı Bakı Peşə Liseyinin 5 tələbəsi şirkətimizdə istehsalat təcrübəsi keçməkdədir.

«METAK» — участница ярмарок труда для выпускников вузов
Отдел подбора персонала и карьерного планирования Департамента человеческих ресурсов компании принял участие на нескольких ярмарках труда для студентов и выпускников, организованных 26 апреля в Азербайджанском архитектурно-строительном университете (АзАСУ), 6 мая — в университете «АДА» и 21 мая — в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНиП). Стенд нашей компании вызвал большой интерес у студентов. Студенты, обучающиеся и заканчивающие обучение по различным специальностям (информационные технологии, программирование, механика, автоматика, химические технологии и др.) интересовались возможностями устройства на работу и программами стажировки в нашей компании. В ходе выставки наши сотрудники дали студентам всеобъемлющую информацию о деятельности и основных ценностях компании «METAK», а также правилах трудоустройства.
Отметим, что в настоящее время в нашей компании проходят производственную практику 14 студентов факультета машиностроения АГУНиП и 5 студентов Бакинского профессионального лицея №8.