METAK şirkəti ölkəmizdə keçirilən ilk triatlon çempionatının rəsmi sponsoru oldu
Oktyabrın 6-da Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycan Triatlon Federasiyasının təşkilatçılığı ilə həvəskarlar arasında ilk turnir ― “Baku Triatlon 2019” keçirilib.
Triatlon olimpiya idman növüdür, üç mərhələnin (üzgüçülük, velosiped sürmə və qaçış) ardıcıl və fasiləsiz keçilməsindən ibarət yarışdır. Mövcud olan 20-yə yaxın məsafə növü arasında ən populyar 5150, IRONMAN 70.3 və IRONMAN məsafələridir.
Əsas məqsədi triatlonun ölkəmizdə tanınması və inkişafı olan tədbirin sponsorları arasında “METAK” şirkəti də yer almışdır. İdmanı və sağlam həyat tərzini təbliğ edən “METAK” bu cür yarışlara hər zaman dəstək olmağa çalışır.
Yarış Avropa Oyunları Parkında sprint məsafəsi üzrə baş tutub. Yarışı 0,5 kilometr məsafəyə üzməklə başlayan iştirakçılar, velosipedlə 20 kilometr qət etməklə davam etmiş və 5 kilometr qaçışla tamamlamışlar.

METAK becomes the official sponsor of the first national triathlon championship
On October 6, the first amateur tournament Baku Triathlon 2019 was held with the organisational support of the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Triathlon Federation (AFT).
Triathlon is an Olympic sport, a tournament including three consecutive and non-stop stages (swimming, cycling and running). Among some 20 distance categories available, the most popular ones are the 5150, Ironman 70.3 and Ironman.
METAK was one of the sponsors of the event aimed at promoting and developing triathlon in Azerbaijan. By promoting sports and a healthy lifestyle, METAK tries to constantly support such competitions.
The competition was held at the sprint distance of the European Games Park. It started with a 0.5 km swimming round followed by a 20 km bike ride and a 5 km running rounds.