METAK şirkəti ölkəmizdə keçirilən ilk triatlon çempionatının rəsmi sponsoru oldu
Oktyabrın 6-da Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycan Triatlon Federasiyasının təşkilatçılığı ilə həvəskarlar arasında ilk turnir ― “Baku Triatlon 2019” keçirilib.
Triatlon olimpiya idman növüdür, üç mərhələnin (üzgüçülük, velosiped sürmə və qaçış) ardıcıl və fasiləsiz keçilməsindən ibarət yarışdır. Mövcud olan 20-yə yaxın məsafə növü arasında ən populyar 5150, IRONMAN 70.3 və IRONMAN məsafələridir.
Əsas məqsədi triatlonun ölkəmizdə tanınması və inkişafı olan tədbirin sponsorları arasında “METAK” şirkəti də yer almışdır. İdmanı və sağlam həyat tərzini təbliğ edən “METAK” bu cür yarışlara hər zaman dəstək olmağa çalışır.
Yarış Avropa Oyunları Parkında sprint məsafəsi üzrə baş tutub. Yarışı 0,5 kilometr məsafəyə üzməklə başlayan iştirakçılar, velosipedlə 20 kilometr qət etməklə davam etmiş və 5 kilometr qaçışla tamamlamışlar.

Компания «МЕТАК» стала официальным спонсором первого в стране чемпионата по триатлону
Популяризируя спорт и здоровый образ жизни, «МЕТАК» старается постоянно поддерживать подобные соревнования
6 октября при организационной поддержке Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики и Азербайджанской федерации триатлона (АФТ) состоялся первый любительский турнир «Baku Triatlon 2019».
Триатлон — олимпийский вид спорта; соревнование, состоящее из трёх последовательных и безостановочных этапов (плавание, велогонка и бег). Среди примерно 20 доступных категорий по дистанциям наиболее популярными являются категории 5150, IRONMAN 70.3 и IRONMAN.
Компания «МЕТАК» выступила в числе спонсоров мероприятия, основной целью которого является популяризация и развитие триатлона в нашей стране. Популяризируя спорт и здоровый образ жизни, «МЕТАК» старается постоянно поддерживать подобные соревнования.
Гонка прошла в Парке Европейских игр на спринтерской дистанции. Гонка началась заплывом участников на 0,5 км, которые затем проехали 20 км на велосипеде и завершили соревнование бегом на 5 км.