METAK şirkəti WorldFood Moscow 2019 sərgisində iştirak edib
METAK sərgidə meyvələrlə yanaşı regionda ilk və yeganə istehsalçısı olduğu alveolları da nümayiş etdirmişdir
Sentyabrın 24-də Rusiyanın paytaxtı Moskva şəhərində “WorldFood Moscow 2019” beynəlxalq qida sərgisi öz işinə başlamışdır. Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracatın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə 33 Azərbaycan şirkətinin istehsalı olan qida məhsulları “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş olunmuşdur.
Sərgidə iştirakın əsas məqsədi yerli kənd təsərrüfatı və qida məhsullarını tanıtmaq və onların ixracatının artırılmasına dəstək göstərməkdir.
“Made in Azerbaijan” brendi altında təqdim olunan şirkətlər arasında “METAK” da yer almışdır. Artıq 13 ildir ki şirkətimiz LANGU brendi adı altında ölkəmizdə bağçılıq sahəsinin inkişafına öz töhfəsini verməkdədir. “METAK” sərgidə meyvələrlə yanaşı regionda ilk və yeganə istehsalçısı olduğu alveolları (karton meyvə altlıqları) da nümayiş etdirmişdir.
Bu il “Crocus Expo” sərgi kompleksində təşkil olunan sərgidə 65 ölkədən və Rusiyanın 40 regionundan 1500-dən çox şirkət ərzaq məhsulları və içkilər təqdim edir. Hər il “WorldFood Moscow” sərgisini 30 mindən çox adam ziyarət edir.

Компания «МЕТАК» приняла участие на выставке WorldFood Moscow 2019
Наряду с фруктами «МЕТАК» также представила лотки для хранения фруктов. Компания является первым и единственным производителем таких лотков в регионе
24 сентября в столице России Москве приступила к работе международная продовольственная выставка «WorldFood Moscow 2019». При поддержке Министерства экономики Азербайджанской Республики и Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) на едином страновом стенде «Made in Azerbaijan» были представлены продукты питания, произведенные 33 азербайджанскими компаниями.
Основной целью участия в выставке является продвижение местных сельскохозяйственных и пищевых продуктов, а также поддержка их экспорта.
«МЕТАК» вошла в число компаний, представленных под брендом «Made in Azerbaijan». На протяжении 13 лет наша компания вносит свой посильный вклад в развитие садоводства в стране под торговой маркой LANGU. Наряду с фруктами «МЕТАК» представила также картонные лотки для фруктов, первым и единственным производителем в регионе которых компания является.
В этом году более 1500 компаний из 65 стран и 40 регионов России представляют продукты питания и напитки на выставке, организованной в выставочном комплексе «Крокус Экспо». Ежегодно выставку «WorldFood Moscow» посещают более 30  тыс. человек.