METAK şirkəti WorldFood Moscow 2019 sərgisində iştirak edib
METAK sərgidə meyvələrlə yanaşı regionda ilk və yeganə istehsalçısı olduğu alveolları da nümayiş etdirmişdir
Sentyabrın 24-də Rusiyanın paytaxtı Moskva şəhərində “WorldFood Moscow 2019” beynəlxalq qida sərgisi öz işinə başlamışdır. Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracatın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə 33 Azərbaycan şirkətinin istehsalı olan qida məhsulları “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş olunmuşdur.
Sərgidə iştirakın əsas məqsədi yerli kənd təsərrüfatı və qida məhsullarını tanıtmaq və onların ixracatının artırılmasına dəstək göstərməkdir.
“Made in Azerbaijan” brendi altında təqdim olunan şirkətlər arasında “METAK” da yer almışdır. Artıq 13 ildir ki şirkətimiz LANGU brendi adı altında ölkəmizdə bağçılıq sahəsinin inkişafına öz töhfəsini verməkdədir. “METAK” sərgidə meyvələrlə yanaşı regionda ilk və yeganə istehsalçısı olduğu alveolları (karton meyvə altlıqları) da nümayiş etdirmişdir.
Bu il “Crocus Expo” sərgi kompleksində təşkil olunan sərgidə 65 ölkədən və Rusiyanın 40 regionundan 1500-dən çox şirkət ərzaq məhsulları və içkilər təqdim edir. Hər il “WorldFood Moscow” sərgisini 30 mindən çox adam ziyarət edir.

METAK joins the WorldFood Moscow 2019
In addition to fruit, METAK also presented cartons for storing fruit. The company is the first and only manufacturer of such cartons in the region
The international food exhibition WorldFood Moscow 2019 started in Moscow on September 24. With the support of the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO), the single country stand 'Made in Azerbaijan' showcased food products produced by 33 Azerbaijani companies.
The main purpose of joining the exhibition is to promote local farming and food products and their export.
METAK was one of the companies exhibiting under the ‘Made in Azerbaijan’ brand. Our company has been contributing to the development of horticulture in Azerbaijan for 13 years under the LANGU brand. Along with fruit, METAK also showcased cartons for storing food. The company is the first and only manufacturer of food cartons in the region.
This year more than 1500 companies from 65 countries and 40 regions of Russia present food and beverages at the exhibition organised in the Crocus Expo exhibition centre. More than 30,000 people visit the WorldFood Moscow annually.