Millət vəkilləri METAK zavodu ilə tanış oldular
Bu gün Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri Ziyad Səmədzadə və komitənin üzvləri Neftçala Sənaye Məhəlləsində oldular və METAK zavodu ilə tanış oldular
Görüşdə vurğulanıb ki, Azərbaycan prezidentinin 2015-ci il tarixli sərəncamına əsasən yaradılmış Neftçala Sənaye Məhəlləsinin dövlət başçısının iştirakı ilə bu ilin 24 sentyabr tarixində açılışı olub. Sənaye Məhəlləsində yüksək standartlara cavab verən 7 istehsal sahəsi, ikimərtəbəli inzibati bina, texniki və köməkçi binalar tikilib.
Neftçala Sənaye Məhəlləsində sahibkarlara ümumi mühasibatlıq, hüquqi məsləhətlər, sığorta, poçt, texniki kitabxana, "startup"lar üçün ofis, yeməkxana və tibbi xidmətlər göstərilir. Sahibkarların fəaliyyətinə dəstək üçün Neftçala Sənaye Məhəlləsinin bütün ərazisi pulsuz internetlə təmin olunub. Sənaye Məhəlləsində ümumilikdə 474 daimi iş yeri yaradılıb.
Sonra millət vəkilləri Neftçala Sənaye Məhəlləsinin rezidentlərinin fəaliyyəti ilə əyani tanış olublar.
METAK MMC-nin Neftçala Sənaye Məhəlləsində fəaliyyət göstərən plastik məmulatlar, o cümlədən kənd təsərrüfatı təyinatlı taralar istehsalı müəssisəsinin illik istehsal gücü 2 milyon taradır.

Депутаты ознакомились с заводом «МЕТАК»
Сегодня председатель комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству Зияд Самедзаде и члены комитета посетили промышленный квартал «Нефтчала», где ознакомились с работой завода «МЕТАК».
На встрече подчёркивалось, что ПК «Нефтчала», созданный согласно указу президента Азербайджана от 2015 года, был открыт 24 сентября текущего года при участии главы государства. На территории квартала построено 7 высококлассных производственных площадей, двухэтажное административное здание, технические и вспомогательные здания.
В пользование обосновавшимся в квартале предпринимателям-резидентам предоставлены возможности по ведению общей бухгалтерии, услуги юридической консультации, страхования, почтовой доставки, а также медицинские услуги, техническая библиотека, офис для стартапов и столовая. Для поддержки деятельности предпринимателей на всей территории квартала действует бесплатный интернет. Всего в ПК «Нефтчала» создано 474 постоянных рабочих места.
Депутаты также ознакомились с деятельностью резидентов ПК «Нефтчала».
Ежегодная производственная мощность завода ООО «МЕТАК» по выпуску пластиковых изделий , в том числе сельскохозяйственной тары, составляет 2 млн. единиц.