Millət vəkilləri METAK zavodu ilə tanış oldular
Bu gün Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri Ziyad Səmədzadə və komitənin üzvləri Neftçala Sənaye Məhəlləsində oldular və METAK zavodu ilə tanış oldular
Görüşdə vurğulanıb ki, Azərbaycan prezidentinin 2015-ci il tarixli sərəncamına əsasən yaradılmış Neftçala Sənaye Məhəlləsinin dövlət başçısının iştirakı ilə bu ilin 24 sentyabr tarixində açılışı olub. Sənaye Məhəlləsində yüksək standartlara cavab verən 7 istehsal sahəsi, ikimərtəbəli inzibati bina, texniki və köməkçi binalar tikilib.
Neftçala Sənaye Məhəlləsində sahibkarlara ümumi mühasibatlıq, hüquqi məsləhətlər, sığorta, poçt, texniki kitabxana, "startup"lar üçün ofis, yeməkxana və tibbi xidmətlər göstərilir. Sahibkarların fəaliyyətinə dəstək üçün Neftçala Sənaye Məhəlləsinin bütün ərazisi pulsuz internetlə təmin olunub. Sənaye Məhəlləsində ümumilikdə 474 daimi iş yeri yaradılıb.
Sonra millət vəkilləri Neftçala Sənaye Məhəlləsinin rezidentlərinin fəaliyyəti ilə əyani tanış olublar.
METAK MMC-nin Neftçala Sənaye Məhəlləsində fəaliyyət göstərən plastik məmulatlar, o cümlədən kənd təsərrüfatı təyinatlı taralar istehsalı müəssisəsinin illik istehsal gücü 2 milyon taradır.

Members of parliament explore the METAK plant
Today, the chairman of the parliamentary Committee on Economic Policy, Industry and Entrepreneurship Ziyad Samadzade and members of the committee visited the industrial quarter Neftchala, where they learned about the progress of the METAK plant
IQ Neftchala was established in accordance with the 2015 decree of the President of Azerbaijan and was inaugurated by him on September 24 of this year. There are seven high-class production areas, a two-story administrative building, technical and auxiliary buildings built on the territory of the quarter.
Resident entrepreneurs are provided with various services, including general accounting, legal advice, insurance, postal delivery, as well as medical services, a technical library, a start-up office and a canteen. Free Internet access is available throughout the quarter. A total of 474 permanent jobs have been created in IQ Neftchala.
Deputies also learned about the activities of other residents of IQ Neftchala.
The annual production capacity of the METAK plant for plastic products, including agricultural packaging, is 2 million units.