Prezident İlham Əliyev METAK şirkətinin təsisçisini medal ilə təltif edib
Prezident İlham Əliyev sahibkarlıq fəaliyyəti və sahibkarlarla iş sahəsində fərqlənən şəxslərin təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalamışdır
Alik Kərimov Azərbaycan Respublikasının iqtisadi inkişafına verdiyi töhfəyə və sahibkarlığın genişləndirilməsi ilə bağlı dövlət siyasətinin həyata keçirilməsində səmərəli fəaliyyətinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunmuşdur.
“Tərəqqi” və “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medallarına layiq görülmüş digər şəxslərin siyahısı ilə bu səhifədə tanış ola bilərsiniz.
1997-ci ildə cəmi 4 işçi ilə fəaliyyətə başlayan METAK şirkətinin hal-hazırda 650-dən çox əməkdaşı var. Bu gün METAK çoxprofilli ticarət-istehsalat müəssisəsi olaraq ölkənin 5 şəhərində fəaliyyət göstərir.

President Ilham Aliyev awards a medal to the founder of METAK
President Ilham Aliyev signed a decree on awarding a group of persons distinguished in entrepreneurship and contributions in this area
Alik Kerimov was awarded the Taraggi (Progress) medal for his contribution to the economic development of the Republic of Azerbaijan and the effective implementation of the state policy on the expansion of entrepreneurship.
You can view the full list of persons awarded with medals Taraggi and For Excellent Civil Service on this page.
Started in 1997 with just 4 employees, METAK now has over 650 employees. Today METAK operates in 5 cities of Azerbaijan as a diversified trading and manufacturing company.