Prezident İlham Əliyev METAK şirkətinin təsisçisini medal ilə təltif edib
Prezident İlham Əliyev sahibkarlıq fəaliyyəti və sahibkarlarla iş sahəsində fərqlənən şəxslərin təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalamışdır
Alik Kərimov Azərbaycan Respublikasının iqtisadi inkişafına verdiyi töhfəyə və sahibkarlığın genişləndirilməsi ilə bağlı dövlət siyasətinin həyata keçirilməsində səmərəli fəaliyyətinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunmuşdur.
“Tərəqqi” və “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medallarına layiq görülmüş digər şəxslərin siyahısı ilə bu səhifədə tanış ola bilərsiniz.
1997-ci ildə cəmi 4 işçi ilə fəaliyyətə başlayan METAK şirkətinin hal-hazırda 650-dən çox əməkdaşı var. Bu gün METAK çoxprofilli ticarət-istehsalat müəssisəsi olaraq ölkənin 5 şəhərində fəaliyyət göstərir.

Президент Ильхам Алиев наградил основателя компании «МЕТАК» медалью
Президент Ильхам Алиев подписал указ о награждении лиц, отличившихся в предпринимательской деятельности и ведении работ с предпринимателями
Алик Керимов награждён медалью «Тярягги» за вклад в экономическое развитие Азербайджанской Республики и эффективную деятельность по реализации государственной политики, связанной с расширением предпринимательства.
Полный список лиц, награждённых медалями «Тярягги» и «Отличник государственной службы», опубликован на этой странице.
Компания «METAK», приступившая к деятельности в 1997 году всего с 4 сотрудниками, в настоящее время насчитывает более 650 сотрудников. Сегодня компания работает в 5 городах страны как многопрофильное торгово-производственное предприятие.